NASZE ZAJĘCIA

Zajęcia plastyczne z elementami Sensoplastyki©

Proponowane przez nas zajęcia rozwijają u dzieci wyobraźnię, poczucie estetyki i piękna. Kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych stanowi podstawę rozwoju twórczości dziecięcej. Ponadto zajęcia plastyczne pobudzają najmłodszych do obrazowego wyrażania swoich odczuć i emocji, wzmacniają poczucie własnej wartości i stymulują umiejętności kreatywnego myślenia. Podczas naszych zajęć dzieci mają okazję wykorzystywać różnorodne techniki plastyczne, takie jak:

- prace z ciastoliną, modeliną, plasteliną, masą solną i innymi masami plastycznymi,
- malowanie (akwarele, tempera, farby do malowania rękoma),
- rysowanie (kredkami, pastelami, kredą),

- wyklejanie i wydzieranie

Szczególnie instotne w Sensoplastyce© jest oddziaływanie na wszystkie zmysły dziecka i wykorzystywanie materiałów ekologicznych i bezpiecznych nawet dla najmłodszych dzieci.

Zajęcia umuzykalniające i rytmika

Rytmika jest w pedagogice muzycznej najpełniejszą metodą wychowania przez sztukę. Zajęcia mają na celu rozwijanie słuchu muzycznego. Zajęcia polegają na wysłuchiwanie utworów muzycznych, zapoznawaniu się z instrumentami i ich budową, ćwiczeniach improwizacji ruchowej. Naszym celem jest rozwijanie w dzieciach poczucia rytmu, umiejętności odróżniania dźwięków oraz właściwej na nie reakcji. Zajęcia prowadzone są przez nauczycielkę i instruktorkę tańca i rekreacji ruchowej.

Gimnastyka

Ruch ma kluczowe znaczenie dla rozwoju dzieci. Częste organizowanie gier i zabaw ruchowych sprzyja podnoszeniu wydolności dziecka, jego sprawności fizycznej a tym samym umysłowej. Ruch sprzyja odprężeniu nerwowemu, podczas gier i zabaw ruchowych rozwijają się wszystkie cechy motoryki, takie jak: siła, szybkość, zręczność, a przede wszystkim wszystkie umiejętności ruchowe potrzebne w codziennym życiu. W naszym żłobku podczas zajęć ruchowych metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Ruchowej Ekspresji Twórczej R. Labana, Carla Orffa, Metody zabawowo-naśladowcze.

Bajkowe czytanki

Czytanie wpływa wszechstronnie na rozwój dziecka. Stymuluje rozwój intelektualny, przyśpiesza rozwój mowy, rozwija umiejętności komunikacyjne, rozbudowuje pamięć dziecka i pobudza do kreatywności. Dlatego też w Naszym żłobku nigdy nie zapominamy, że codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka i  jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.

Brak dodanych wpisów